وبلاگ


وبلاگ

پوشش اسکرچ ( Scratch Off ) چیست؟

پوشش امنیتی اسکرچ مصارف گوناگونی دارد. در تمامی موارد استفـاده یک شمـاره امنیتی تحت عنوان پین کد (pin code) شمـاره رمز (password) و یا کد فعال سازی (activation code)، بر روی کـارت چاپ می شود که توسط لایه محــافظ و پوشاننده، تحت عنوان اسکـرچ (scratch) پوشیده می شود. عمده مصـارف کارت اسکـرچ (scratch) موارد ذیل می باشد:
1- کارت قرعه کشی
2- کارت فعال سازی جهت فعـال سازی نرم افزار خاص
3- کارت شـــارژ (کارت تلفن، کارت اینترنت، ADSL، کارت عضویت)
4- کارت تضمین و یا کنترل اصالت کالا
وبلاگ
وبلاگ

نکاتی درباره ی طراحی آرم (Logo)

از ابتدا باید این تصمیم گرفته شود که آرم نوشته باشد (لوگوتایپ) مانند آرم کوکاکولا یا یک تصویر انتزاعی مانند لوگوی شرکت ا­پل و یا ترکیبی از هر دوی آن ها مانند آرم شرکت آدیداس، اگر در طراحی آرم از تصویر استفاده می کنید، حتما در کنار آن باید نام برند با فونت خاص طراحی شود، اما وقتی از ابتدا به صورت لوگوتایپ طراحی می شود نیازی به نماد تصویری خاص نیست.
- لوگو نماد بصری سازمان شماست که با دیدن آن افراد به یاد شما میافتند. پس، از طراحی آرمی مشابه آرم رقبا یا نشان های مشابه پرهیز کنید چرا که برند شما در سایه ی برند اصلی قرار می گیرد.
نکته ی بسیار مهم دیگری که در طراحی آرم باید رعایت شود این است که آرم باید ساده و زیبا باشد تا در ذهن ها بماند.
ماگر طراحی لوگو از نوع نوشته باشد، باید به راحتی قابل خواندن باشد. نام های طولانی معمولا برای آرم نوشته مناسب نیستند و نتیجه ی طراحی کار خوبی نمی شود. طراحی اولیه لوگو باید سیاه و سفید با ترام 100% انجام شود، چرا که آرم با حداقل محدودیت های چاپی هم قابل چاپ باشد. در طراحی لوگو نباید از خطوط خیلی نازک و درهم و شلوغ استفاده کرد ترجیحا خطوط باید با هم متناسب باشند.
- به طرح نهایی رنگ بدهید. برای لوگو رنگ سازمانی انتخاب کنید.
- طرح نهایی را در سه اندازه اجرا کنید. در کوچکترین اندازه (به اندازه گیری یک خودکار)، اندازه ی متوسط (سربرگ و پاکت نامه)، اندازه ی لارج فرمت (چاپ بر روی بیلبوردهای اتوبانی) در هر سه اندازه آرم باید زیبا و خوانا باشد.
قدم اول انتخاب نام تجاری (Brand)
قبل از اینکه کسب و کاری را شروع کنید این نکته را با حوصله و دقت زیادی بررسی کنید(انتخاب نام مناسب برای آن فعالیت). نامی که بر روی فعالیت خود به عنوان نام برند می گذارید باید این نکات را داشته باشید:
 1. مرتبط با نوع فعالیت باشد و تداعی کننده بخشی از فعالیت های شما باشد برای مثال شرکت پخش مواد غذایی انتخاب نام هایی مانند دنا و دماوند انتخاب غلطی است. این نام ها در ذهن معانی: استواری، پابرجایی و استحکام را تداعی می کند. در عوض نام هایی مانند بادصبا، غزال نام های مناسب و بهتری هستند.
 2. نام انتخاب شده در زبان های دیگر معانی نامتعارف و معنی بدی ندهد.
 3. نام باید به راحتی خوانده و تلفظ شود نباید در ادای آن شک و شبهه ای باشد.
 4. نامی که انتخاب می کنید باید نام خاصی باشد. انتخاب نام های عام این شکل را ایجاد می کند که مشـــابه نام تجاری شما صدها و یا هزاران مجمــوعه دیگر را در بر می گیرد.
وبلاگ
وبلاگ

نکاتی که باید در طراحی کارت ویزیت رعایت کنیم:

1- کارت ویزیت وسیله ای است جهت انتقال اطلاعاتی از قبیل شماره تماس، نام و آدرس.
2- از طراحی اطلاعات و عکس های اضافی در کارت ویزیت اجتناب نمایید، کارت ویزیت ابزار تبلیغ نیست.
3- هر چه طراحی کارت ویزیت ساده تر باشد مخاطب شما آسان تر اطلاعات مورد نیازش را از روی کارت بر می دارد.
4- از درج اطلاعات خیلی ریز روی کارت ویزیت پرهیز کنید.
5- طراحی بارکد QR بر روی کارت ویزیت به اشخاص کمک می کند راحت تر اطلاعات را به موبایل خود انتقال دهند.
نکات فنی طراحی کارت ویزیت:
برای چاپ کارت ویـــزیت لمینیت مــات و براق به دلیل نوع بـــرش، فایل طرح در ابعاد 5/8 × 9 سانتیمتر و برای کارت ویـــزیت کتان، سلفون مات و براق می بایست طرح در ابعاد 4/8 × 8/5 سانتیمتر با رعــایت حداقل فاصله 0/5 سانتی متر نوشــته ها و قسمت های مهم از حاشیه، طـــــراحی شود. کیفیت تصــویر (رزولــوشــن) حداقل 300px/inch و مد کار نیز حتما CMYK باشد.
نوشته های مشکی داخل کارت حتما تک رنگ (C:0 M:0 Y:0 K:100) همراه با حالت multiply انتخاب نمایید بــصورتی که چنانچه کانال مشکی خود را خاموش می کنید، نتوانید هیچ نوشته مشکی را ببینید و همچنان زیر تمام نوشته ها پر باشد (سفید نباشد).
ترجیحــا از به کار بردن طرح تمپــلات در کارت های کتان به علت نوع مقوای آن خـــودداری نمایید زیرا احتمــال برفکی شدن زمینه بسیار زیاد می باشد.
وبلاگ
وبلاگ


لیبل اسکرچ (Scratch Lable)

لیبل اسکرچ ابزاری است جهت پوشاندن رمز یا کد. این رمز تا زمانی که مشتری آن را مخدوش نماید و کد آن را بخواند، باید توسط لیبل اسکرچ محفوظ بماند.
لیبل اسکرچ بر روی کاغذ پشت چسب دار چاپ می شود. عمده مصرف لیبل اسکرچ دار بر روی بسته بندی محصولات است، جهت قرعه کشی، و یا تضمین اصالت کالا.
لیبل اسکرچ می تواند در طرح ها و اندازه های مختلف چاپ شود. کوچکترین اندازه لیبل اسکرچ ابعاد 1/5 * 3 سانتیمتر می باشد.
لیبل اسکرچ قابلیت چاپ بر روی انواع کارت مقوایی، کارت با روکش سلفون براق و کارت لمینیت را دارد.
وبلاگ
وبلاگ

طراحی سربرگ و اوراق اداری

ست اوراق اداری شامل سربرگ، پاکت نامه و کاغذ یادداشت و کارت ویزیت باید با هم هماهنگ باشند و از رنگ سازمانی در طراحی آنها استفاده شود.
کاغذ مناسب برای سربرگ و پاکت نامه کاغذهای تحریر 80 گرم الی 120 گرم می باشند. اطلاعات ضروری بر روی سربرگ، آرم، شماره تماس و آدرس می باشد.
در نظر داشته باشید سربرگ باید بعد از فاکس شدن خوانا باشد. در زمینه ی سربرگ نباید از طرح هایی با ترام 5% استفاده کرد چرا که نامه پس از فاکس سیاه و سفید دیده می شود و آرم زمینه و نوشته ها با هم یکی دیده می شوند. و یا خیلی کوچک طراحی نکنید. اندازه ی مناسب برای آرم روی سربرگ ابعاد 2*3  سانتی متر می باشد. از درج شعار تبلیغاتی، عکس محصولات بر روی سربرگ و پاکت نامه خودداری کنید. سربرگ و پاکت نامه ابزار تبلیغاتی نیستند.
وبلاگ
وبلاگ
اندازه های استاندارد کاغذ و مقوا
براساس استاندارد جهانی، دستگاه های چاپ بر اساس تقسیم بندی مبتنی بر اندازه، دسته بندی می شوند و واحد اندازه گیری آن را ورق می گویند. حداکثر اندازه یک ورق 35*50 است و به ماشین چاپی که بتواند این اندازه را قبول کند ماشین یک ورقی می گویند. اندازه های دیگر بر اساس جدول روبرو تعریف شده اند و دانستن آن بسیار اهمیت دارد.
لازم به ذکر است که تقریبا تمام ماشین های چاپ در ایران موجود می باشد ولی اندازه 6 و 6/5 ورقی و بالاتر با تعداد بسیار محدودی در ایران یافت می شود.
وبلاگ
وبلاگ
اندازه های متداول در ایران عبارتند از:

90*60، 100*70، 120*80، 51*70 (چسب دار) و اندازه های کوچک تر از اندازه های بزرگ تر به دست می آیند. بـرش انواع کاغذ و مقوا از یک استـــــاندارد بسیار ساده پیروی می کند و برای حداقل پرت در نظـر گرفته می‌شود که نمونه ای از آن در سمت راست نمایش داده می‌شود.
وبلاگ


اندازه های دیگری هم وجود دارد که براساس استـــــاندارد جهانی برای برش کاغذ به کار می رود و بیشتر برای رسیدن به اندازه A4 است که سری A نیز گفته می شود.
در ســـری A کاغذ از طرف طول نصف می شود با این تفـــاوت که انـــدازه اصلی کاغذ  118/9* 84/1 سانتی متر است و A0 گفت می شود.
وبلاگ
وبلاگ
کناره چیست؟
کناره قسمتی از کاغذ یا مقوا است که (به هر دلیل) در یک پروژه مورد استفاده قرار نگرفته ولی می توان از آن در سایر کارهای چاپی استفاده کرد. برای مثال همانطوری که در شکل ملاحظه می شود بـرش ما از 120 * 80، یک اندازه 38 * 34 است که در این بـــرش به اندازه 18 * 80 سانتی متر کناره تولید می شود.
در تیراژهای پایین شاید این کناره خیلی مورد توجه نباشد ولی در تیراژهای بالا همین کناره گاه از نظر مقدار بسیار قابل توجه است.

وبلاگ
رنگ در طراحی و چاپ
رنگ مشکی
گاهی طراح می خواهد سطح برجسته ای از کار خود را مشکی کند. این کار را با انتخاب رنگ مشکی از پــالت رنگ انجــام می دهد، اما کار چـــاپ شده به آن اندازه مشکی نیست که او می خـواهد، به عبارت دیگر بور دیده می شود. برای این منظور بهتر است با آگـــــاهی تمام سطح موردنظر ترکیبی از چهاررنگ CMYK در نظر بگیرد.
مثـلاً  C: 70 , M: 50 , Y: 25 , K: 100 در این حالت کار نهایی احتمـــــالا همان مشکی مورد نظر خواهد بود. البته چنانچه ترکیب رنگ CMYK را هر کدام 100 بگیرید کار مشــکی تر خواهد شد اما این عمل مشـــکلات دیگری به همــــراه خواهد داشت مثلا اینکه به دلیل مصــــــرف مرکب زیاد کاغذ پشت بزند یعنی در اثر روی هم قرار گرفتن پشت کاغذهای رویی رنگ بگیرد، از طرفی دیگر اگر کیفیت کاغذ مطلوب نباشد رنگ سیـــــاه از طرف دیگر دیده می شود و این کار در مواردی که طرح دورو است مشکل ایجاد خواهد کرد بنابراین در این خصوص بایستی دقت شود و ترکیب مناسب و کافی که بستگی به کاغذ مورد نظر دارد ایجاد کرد.
رنگ های دیگر
وقتـــی که در طرح خود از رنگ استفاده می کنید به درصدهای CMYK آن دقت کنید ترامهای کمتر از 8% در بسیاری از موارد تغییر چندانی در رنـگ نهایی شما ایجاد نخواهد کرد اما ممکن است به طرح شما آسیب وارد کند. گاهی می توانید با حذف دو رنگ CMYK درصد رنگ دیگر را اضافه کنید و همان رنگ نهایی را به دست آورید مثلا در طرح خود از رنگی استفاده کرده اید که درصدهای آن به این قرار است: C=5, M=60, Y=5, K=20 در این حالت شاید بهتر باشد سایان را صفر بگیرید و کمی به تــــرام مشکی بیافزایید مثلا C=0, M=60, Y=5, K=22 در این حالت کار شما دقت بیشتری خواهد داشت توجه به این مساله در رنگ آمیزی فونت بسیار حائز اهمیت است.
وبلاگ
وبلاگ
وکتور و رستر ( vector & raster ) چیست؟
نرم افزار های گرافیکی به دو دسته تقسیم می شوند:
Vector: گروه اول نرم افزار های وکتور “ Vector ” هستند.
مهم ترین وکتورها شامل برنامه ی Illustrator از سری برنامه های Adobe، برنامه ی Corel Draw و زیر مجموعه هایش اهمیت خاصی را در طراحی با روش برداری دارا هستند.
در روش وکتور یا برداری هر شیء در نرم افزار به صورت خطی طراحی می شود. هر خط در این برنامه از یک نقطه آغاز، و دقیقاً روی همین نقطه پایان می یابد. این خط یک شی بسته محسوب می شود و قابل رنگ آمیزی است. اما در روش دیگر، نقطه ی آغازین از یک گوشه آغاز می شود و در نهایت در نقطه ی دیگری پایان می یابد.
این شی قابل رنگ آمیزی نیست. در هر دو صورت به هر دوی آن ها نسبت خط یا بردار داده می شود.
برنامه های برداری چند خصوصیت ممتاز و منحصر به فرد دارند. از جمله:
-    تصاویری که در این نرم افزار ها تولید شده اند، هنگام بزرگنمایی هرگز دچار افت کیفیت نخواهند شد.
-    این برنامه ها هنگام صفحه آرایی کاربرد بیشتری دارند.
-   وکتور ها به سبب ابزار های مهندسی، خط کش مخصوص، خطوط راهنمای ویژه و سایر ابزار های اندازه گیری دقیق تر عمل می کنند.
-    کاربرد بیشتری برای نقاشی دیجیتالی و همچنین تنوع در رنگ آمیزی در اختیار کاربر قرار می دهد.
از معروفترین پسوند های وکتورCDR  برنامه ی کرل و IL برنامه ی Illustrator است.
Raster: پیکسل ها ” Pixel ” کوچک ترین واحد سازنده ی یک تصویر هستند. پیکسل های مربعی شکل، زمانی به وضوح قابل رویت هستند که بعد از باز کردن یک تصویر در محیط فتوشاپ یا هر برنامه ی Rasterدیگر، روی قسمتی از تصویر زوم کنیم. در این صورت با پیکسل ها یا همان مربع های رنگی مواجه می شویم که در حقیقت سازنده ی تصویر ما هستند.
به برنامه هایی که تصاویر را به صورت پیکسلی بازسازی کنند، Raster  می گویند.
Resolution یا درجه ی وضوح در این گونه برنامه ها بسیار حائز اهمیت است؛ ولی در برنامه های وکتور بی معناست.
اهمیت درجه ی وضوح در برنامه های Raster به این علت است که تصویر در هنگام بزرگنمایی کیفیت خود را از دست می دهد.
فتوشاپ از جمله ی نرم افزار های Raster ساخته ی شرکت Adobe است.
فتوشاپ در تصویر سازی، افکت گذاری، ویرایش تصویر و صفحه آرایی دارای اهمیت ویژه است.
از جمله ی مهمترین پسوند های Raster می توان به PSD فرمت برنامه ی فتوشاپ، JPG، GIF، Tiff و BMP اشاره کرد.
در انتها لازم به ذکر است هیچ یک از گونه های برنامه های Raster و یا Vector نسبت به دیگری برتری ندارند؛ و به عبارتی دیگر این دو نوع برنامه برای هم یک مکمل محسوب می شوند.

وبلاگ
مارک = نماد = علامت = LOGO
هر ترکیبی از واژه ها، علامات، سمبل ها، رنگ ها و طرح ها که باعث می شود مصرف کننده بین کالاهای مشابه تفاوت و تمایز قائل شود مارک نامیده می شود.
نام تجاری یا براند نام و نمادی است که :
 1. با هدف استقرار در بازار، فروش بیشتر و سهم بازار بالاتر بکار گرفته می شود.
 2. نه فقط در صدد ایجاد ارزش برای مشتریان بلکه در تعقیب ایجاد ارزش برای همه افراد ذینفع است.
 3. دامنه گسترده ای از فعالیت ها، شئون و ویژگی های کالا یا بنگاه اقتصادی را در بر می گیرد.
 4. هویت و شخصیت سازمان و کالاست.
تعریف مارک MARK : هر گونه نام، اصطلاح، نشـان، طرح، صدا، شکل رنگ یا ترکیبی از موارد فوق که برای شناسایی و تمایـز بین کالاها و خدمـات یک فروشنده یا تولید کننده با دیگران مورد استفاده قرار گیرد MARK نام دارد.
تعریف برند BRAND : به معنی یک نام، علامت، نشانه، یا ترکیبی از آنهاست به گونه ای که کالاها و یا خدمات فروشنده یا بنگاه اقتصــادی معینی را از رقبا متمایز کند.
نام تجاری می‌تواند القا کننده مفاهیم زیر باشد :
 1. ویژگی‌های کالا یا خدمت (ساخت عالی، قیمت بالا، عملکرد خوب، ...)
 2. مزایـا (دوام، سبکی، سنگینی، سرعت و ...)
 3. فواید (ایمنی، شهرت، اعتبار و ...)
 4. فرهنگ (فرهنگ کشوریا شخص سازنده)
 5. شخصیت (تجسم شخصیت سـازنده یا تـولید کننده)
 6. استفـاده کننده (کلاس اجتمـاعی و جایگـاه استفاده کننده)
فرهنگ CULTURE
نام تجاری می‌تواند بیان کننده فرهنگ خاصی باشد. مانند نام مرسدس که بیان کننده فرهنگ پشت کار و دقت آلمانی است یا نام قالی ایرانی که مبین ظرافت و زیبا شناختی هنرمندان ایران است.
شخصیت یا هویت ENTITY/CHARACTERISTIC
نام تجاری می تواند شخصیت خاصی را در ذهن مجسم کند. مثلا پورشه، لامبورگینی، فراری شخصیت های ورزشی و RACING را در ذهن مجسم می کنند یا کارتیه و سلین که پیروان مد را تداعی می کنند.

چگونگی حمایت از براند

 1. تبلیغات یادآور در دوره بلوغ
 2. سرمایه گذاری در R&D برای بازسازی، بهسازی و نوسازی
 3. ارائه خدمات همراه کالا و خدمات پس از فروش
 4. تلاش جهت بهبود و تکامل عملکرد
 5. توزیع وسیع و در دسترس قرار دادن محصول
 6. تبلیغات آگاه کننده در دوره معرفی
 7. عملیات P.R. و ایجاد ذهنیت مثبت نسبت به محصول
خلق براند بجای ساخت کالا
 بسیاری از شرکت ها بجای تولید کالا، فقط براندهایی را خلق و حمایت می کنند. SONY,TOYOTA,SAMSUNG براندهایی هستند که با خلاقیت مدیران ژاپنی و کره ای آن بنگاه ها خلق شده اند ولی تولیدکنندگان مالزیایی یا چینی یا فیلیپینی آنها را می سازند.
چگونگی مراقبت از نام تجاری
 1. تقویت R&D و سرمایه گذاری در آن
 2. تبلیغات ماهرانه و موثر و هدفمند (کششی)
 3. ارائه خدمات بهتر و بیشتر به واسطه ها و مشتریان
ویژگیهای مطلوب هر نام تجاری
 1. بیانگر کیفیت و امتیاز محصولات باشد.
 2. به آسانی تلفظ شود.
 3. کوتاه، تک سیلابی یا دو سیلابی باشد.
 4. نسبت به سایر نام ها متفاوت باشد.
 5. در ترجمه به زبان های دیگر آسان و با معنی و یا عاری از معانی نامناسب باشد.
 6. قابل ثبت، دارای اجازه چاپ و قابل اطلاع رسانی عمومی باشد.
بایدهـای نـام تجـاری
 1. کوتاه باشد.
 2. ساده باشد.
 3. به راحتی قابل تلفظ و بیان باشد.
 4. بتوان آن را به خاطر سپرد.
 5. فقط به یک طریق قابل تلفظ باشد.
 6. منفی و ناهنجار نباشد.
 7. ضد ارزش ایجاد نکند.
 8. قابل معرفی در رسانه ها باشد.
 9. قابل چاپ بر روی بسته باشد.
 10. با شرایط جاری هماهنگ باشد.
 11. بتوان از LOGO یا علامت تجاری ساخت.
 12. از واژه های دیگر متمایز باشد.
 13. سودمندی فراورده را بیان کند.
 14. در زبان های دیگر معنی بدی نداشته باشد.
 15. کیفیت فراورده را بیان کند.
دلایل لزوم نام گذاری و طراحی LOGO و ایجاد یک BARAND
 1. معرفی محصول و بنگاه و ایجاد تمایز
 2. تسهیل در فروش مجدد و ایجاد تقاضای دوباره
 3. افزایش شانس موفقیت در تبلیغات
 4. ثبات فروش و وفاداری مشتری
 5. قیمت گذاری موفق تر
 6. تامین منافع کانال های توزیع
 7. ایجاد اعتقاد و اعتماد در مصرف کننده
 8. پذیرش مسئولیت اجتماعی
 9. قبول شکایات و مرجوعی ها
 10. تضمین تداوم کیفیت
 11. ایجاد مانع برای ورود رقبای جدید
 12. معرفی در بازارهای دور و ناشناخته
مزایای استفاده از مارک یا LOGO
 1. تسهیل در فروش مجدد
 2. شناخت محصول
 3. ایجاد تمایز
 4. ایجاد وفاداری در مشتری
 5. زمینه ساز موفقیت محصولات جدید
 6. ایجاد شهرت
 7. امکان تثبیت یا افزایش قیمت
 8. اعتماد به فروشگاه با تابلوی همان LOGO
 9. رضایت و کیفیت
 10. ترجیح مارک
ضوابط کلاسیک طراحی لوگو
 1. ارتباط با انواع مواد اولیه
 2. ارتباط با مراحل تولید
 3. ارتباط با طبیعت و صنعت
 4. ارتباط با ماهیت و عملکرد
 5. پارتباط با انتظارات مصرف کننده
 6. ارتباط با سمبل ها و نشانه ها
فاکتورهای تبدیل نام شرکت به اسطوره
 1. احترام گذاشتن مشتری به شرکت و محصول
 2. تحسین و اعجاب نسبت به کیفیت
 3. رضایت از خدمات
 4. دوام و عمر محصول
 5. فواید استثنائی
 6. فن آوریهای خاص و وِیژه
 7. تامین منافع مشتری
 8. تبلیغات مؤثر
 9. عبور از بحران ها و موانع

چگونه از کارت های تضمین اصالت کالا استفاده کنیم؟
متقلبین و جاعلین همیشه به دنبال کالاهایی پرفروش هستند. آن ها با استفاده از خوش نامی یک برند معروف، کالاهای بی کیفیت و تقلبی را تهیه و تولید می کنند و به نام آن برند معروف با همان شکل و بسته بندی به فروش می رسانند. اغلب برای مشتری ها و فروشندگان تشخیص این کالاهای تقلبی از اصل آن دشوار است.
یکی از روش های شناسایی کالاهای اصلی، استفاده از لیبل و یا کارت های تضمین اصالت کالاست. رشد تکنولوژی و فن آوری اطلاعات زیر ساخت های این روش های نوین را فراهم کرده اند. هم چنین نرم افزارهای مختلف به کمک آمده اند تا بتوانیم از روش های نوین تری نسبت به روش های قدیمی، هم چون چاپ هولوگرام استفاده کنیم.
در روش چاپ کارت و یا لیبل تضمین اصالت کالا. هر کالا دارای یک کارت و لیبل مخصوص خود است. کارت های اصالت، دارای این مشخصات هستند:
 1. چاپ طرح اختصاصی
 2. رمز و یا پین کد متغیر
 3. شماره سریال
 4. لایه ی اسکرچ بر روی رمز (رندوم)
 5. شماره پیامک
حال این کارت های تضمین اصالت کالا چگونه کار جاعلان و متقلبین را دشوار می کنند. مصرف کننده ی نهایی پس از خرید کالا اسکرچ روی کارت را خراش می دهد و رمز آن کارت تضمین اصالت را به شماره مخصوص پیامک که بر روی کارت درج شده ارسال می کند. رمز کارت به سامانه ارسال شده و در صورت صحت و درستی آن به مصرف کننده پاسخ پیامکی مبنی بر اصالت کالا ارسال می شود. در صورتی که کالا جعلی باشد پاسخی مبتنی بر خطا بودن کد به مصرف کننده اراسل می شود و مصرف کننده می تواند این مسأله را به فروشنده ی آن کالا اطلاع دهد.
جاعلین گاهی اقدام به چاپ کارت اصالت هم می کنند. برای آن که کالای جعلی آنان واقعی و اصل به نظر برسد. اما هیچ گاه از رمز کارت های چاپ شده توسط شرکت اصلی بر روی کارت تضمین اصالت خبر ندارند. پس بنابراین قادر نخواهند بود کالای خود را به جای کالای اصلی تبلیغ و به فروش برسانند.
بسیاری از کالاهای پر مصرف که توسط تولید کنندگان داخلی تولید و توزیع می شود می توانند از این روش استفاده کنند برای مثال تولید کنندگان لوازم یدکی خودرو از عمده ترین مصرف کنندگان این کارت ها هستند.
اگر در مورد این مقاله و روش های طراحی و تولید کارت ها سوالی دارید با شماره 33904907 و یا ایمیل afrang_co@yahoo.com جهت مشاوره با افرنگ تماس بگیرید.


چگونه کارت های هدیه می تواند به کسب و کار شما کمک کند
رقابت بر سر جذب و نگهداری مشتری به پیچیده تر شدن و گسترش روش های بازاریابی و فروش و در نتیجه ابداع روش ها و ابزارهای نوین منجر شده است.
کسب و کارهای در حال رشد و توسعه از تکنیک های نوین و خلاقانه تر تبلیغاتی کمک می گیرند تا فاصله ی خود را با رقبا بیشتر کنند.
یکی از این روش های تبلیغاتی خلاقانه و نوین استفاده از کارت هاست.
کارت های هدیه، کارت تخفیف(با اطلاعات ثابت):
در این روش کارت هایی با درصد تخفیف ثابت طراحی و چاپ می کنیم. این کارت های تخفیف را در بین مشتری های خود توزیع می کنیم. مشتری های شما در تخفیف بعدی می توانند با ارائه آن کارت ها از درصد تخفیف چاپ شده بر روی کارت هدیه خود استفاده کنند و یا می توانند آن کارت ها را به دوستان خود هدیه کنند تا آن ها از آن کارت استفاده کنند.
از معایب این نوع کارت با درصد تخفیف ثابت و بدون اطلاعات این است که در فروشگاه های مجازی (خرید اینترنتی)قابل استفاده نیستند.
کارت های هدیه، کارت تخفیف (با اطلاعات متغیر):
در این روش کارت هایی با اطلاعات متغیر (پین کد) و سریال نامبر، طراحی و چاپ می کنیم. بر روی هر کارت یک شماره 8 رقمی خاص آن کارت چاپ می شود و برای جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات کارت بر روی پین کد یک لایه ی محافظتی چاپ می شود که مشتری شما پس از دریافت کارت به راحتی لایه ی محافظ رمز کارت را پاک کرده و اطلاعات کارت را به شما می دهد و یا آن را هنگام خرید اینترنتی درون سامانه وارد می کند و از تخفیف پیش بینی شده توسط شما استفاده می کند.
رمز هر کارت می تواند یک بار مصرف باشد و یا دوره ی مصرف برای آن تعیین کنید. از محاسن این کارت ها این است که مجموعه های مختلف می توانند با توافقی که با یکدیگر دارند این کارت های هدیه را مابین خود معتبر بدانند.
مشتری پس از خرید خود یک کارت تخفیف دریافت می کند، این کارت در خرید بعدی او در همان فروشگاه و یا فروشگاه هایی که شریک تجاری آن فروشگاه هستند، قابل استفاده است. این توافق همکاری بین مجموعه هایی که خدمات مکمل دارند روش بسیار هوشمندانه ای است در جهت هم افزایی و معرفی برند همکاران به مشتری ها. برای مثال کسی که چای می خرد به احتمال زیاد نیاز به قند دارد. قند فروش هم می تواند کارت های تخفیف خود را چاپ کند و در اختیار چای فروش بگذارد تا به مشتری های خود بدهد.
مجموعه ها می توانند بودجه تبلیغاتی خود را به جای این که تبلیغ کور کنند، به راحتی در قالب این نوع کارت های تخفیف به مشتریان بالقوه هدیه کنند.
از پیامدهای دیگر کارت های هدیه این است که مشتری پس از دریافت آن با وعده ی تخفیف در خرید بعدی را دارد. این به نوعی برای او حسن رضایت و در نتیجه حسن وفاداری به آن فروشگاه و یا برند را به همراه دارد.
در فرایند فروش مشتری خرید اول را از یک فروشگاه و یا برند ناشناس ممکن است اتفاقی انجام دهد. اما برای خرید و یا مراجعه ی بعدی خود دنبال دلیل است. کارت های تخفیف و یا هدیه می توانند دلیل خوبی برای آن ها باشند.
اگر در مورد این مقاله و یا روش های استفاده از کارت های رمزدار و اسکرچ کارت ها سوالی دارید با شماره 33904907 و یا ایمیل afrang_co@yahoo.com جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید.

ده فرمان در مدیریت نام تجاری
راهنمایی برای ارتباطات انسانی بین برند و مشتری
با برقراری روابط عاطفی با مشتری و ارتباطات انسانی می توان جوهره اصلی هر برند را تعریف کرد.
فرمان اول
از مشتری به سمت مردم حرکت کنید.
بجای لغت مشتری از لغت مردم استفاده کنید. مشتری کسی است که فقط محصول را می خرد و استفاده می کند اما مردم زنده هستند و زندگی می کنند.
فرمان دوم
از محصول به سمت تجربه حرکت کنید با محصولی که تولید می کنید نه فقط چگونگی تامین نیازها و انتظارات مشتری بلکه آرزوهای مشتری را نیز تجربه کنید.
فرمان سوم
از صداقت به سمت اعتماد حرکت کنید. صداقت مفهومی است که همیشه مورد نیاز مصرف کننده است اما اعتماد وقتی حاصل می شود که مصرف کننده و تولید کننده تعامل عاطفی داشته و صمیمیت و همدلی بین آنها به وجود آید. اعتماد را باید کسب کرد ولی صداقت را باید داشت.
فرمان چهارم
از کیفیت به سمت ترجیح حرکت کنید.
سعی کنید آنچه تولید و عرضه می کنید فراتر از کیفیت مشتری باشد. ترجیح را خلق کنید هیچ برند ترجیح یافته ای دچار افت فروش نمی شود.
فرمان پنجم
از شهرت به سمت الهام بخشی حرکت کنید.
رسیدن به شهرت و آگاه کردن مشتری آسان است. با صرف هزینه های میلیونی در تبلیغات می توان به شهرت رسید اما فقط با شهرت نمی توان دوستی و عشق را خرید.
(الهام بخش) باشید و در دل مشتری رسوخ کنید.
فرمان ششم
از شناخت به سمت شخصیت حرکت کنید.
با تبلیغات و آگاه کردن مصرف کننده، شناخت نسبت به شما و محصول تان بدست می آید اما شخصیت و هویت پدیده دیگری است اگر رقیب نسبت به موفقیت شما احساس حسد کند، اگر مشتری آرزو کند محصول شما را مورد استفاده قرار دهد، شخصیت و هویت حاصل شده است.
فرمان هفتم
از وظیفه به سمت احساس حرکت کنید.
کیفیت ظاهری هر محصول چگونگی انجام وظیفه را بیان می کند اما یک طرح یا شکل هیجان آور احساس لذت و شادمانی را ایجاد می کند.
فرمان هشتم
 • از حضور به سمت "تماس" حرکت کنید.
 • "حضور در همه جا و در یک زمان" نهایت قدرت است.
 • این حضور، دیده می شود ولی حس نمی شود. حضور هیجانی حس می شود. حضور یک اثر است ولی "تماس" یک برخورد است. یک ضربه است.
فرمان نهم
از "ارتباط" به سمت "گفتگو" حرکت کنید.
"ارتباط" مانند سخن گفتن است ولی "گفتگو" مشارکت در عقاید و اندیشه ها است.
فرمان دهم
 • از "خدمت" به سمت "ارتباطات" حرکت کنید.
 • "خدمت" مانند فروش است ولی"ارتباطات" در نتیجه صمیمیت، همدلی، روابط عاطفی و اثرگذاری بر دیگری حاصل می شود.

آیا می دانید روش ها و ابزارهای تبلیغات در حال تغییرهستند؟
تا ده سال پیش اگر کسب و کار جدید محلی شروع به کار می کرد، اولین فکر برای تبلیغ آن چاپ تراکت و پخش آن در همان محل و خیابان ها و محله های اطراف بود.
روش چاپ تراکت خیلی ارزان و سریع بود. اما این امکان نبود که صاحب کسب و کار نتیجه تبلیغ را اندازه گیری کند.
برای مثال ده هزار تراکت چاپ و پخش می شد. طی روزهای آتی صد مشتری به فروشگاه مراجعه می کردند. صاحب کسب و کار نمی توانست با قطعیت بگوید که همه ی یکصد مشتری نتیجه پخش تراکت ها بوده.
اما امروز می توان از ابزارهای نوین تبلیغات استفاده کرد و نتیجه ی آن را به طور دقیق اندازه گرفت.
کارت هدیه یکی از این ابزارهاست. مدیر فروشگاه تعداد ده هزار کارت هدیه چاپ می کند آن ها را در محله پخش می کند.
روی کارت این اطلاعات چاپ شده: نام وآدرس فروشگاه به همراه یک کد تخفیف که روی آن اسکرچ شده، و زیر آن نوشته شده: در مراجعه به فروشگاه از 40% تخفیف هدیه اولین خرید لذت ببرید.
در این روش با شمارش کارت های برگشت شده مدیر فروشگاه به راحتی می تواند تعداد مشتری های جذب شده از این روش تبلیغی را شمارش کند.
چاپ افرنگ مبتکر و مبدع کارت اسکرچ هدیه، آمادگی ارایه مشاوره و چاپ کارت هدیه و اسکرچ دار را دارد.
از روش های نوین تبلیغات بهره بگیرید، حالا وقت تغییر است.

چاپ کارت کد تخفیف

کارت تخفیف – یا کارت کد تخفیف این قابلیت را دارد که آن کارت در اختیار مشتری قرار داده شود تا در خرید بعدی از آن کد تخفیف استفاده کند.

بعضی از مجموعه ها با دادن کوپن تخفیف به اعضاء خود آن ها را تشویق می کنند از خدمات و یا کالاهای فروشگاه خاصی که قبلا با آن فروشگاه به عنوان پذیرنده ی کارت تخفیف قرارداد بسته اند، استفاده کنند.

این کارت ها معمولا دارای یک کد متغیر (پین کد) است که بر روی آن اسکرچ چاپ شده است و مشتری با خراش اسکرچ کارت به رمز آن دست پیدا می کند و با اعلام کد کارت به مجموعه ی پذیرنده ی کارت از تخفیف خود بهره مند می شود. مجموعه هایی همچون نت برگ، تخفیفان، کوپن کارت و کارت تخفیف ایرانیان از این روش استفاده می کنند.


چاپ افرنگ مرکز تخصصی خدمات طراحی و چاپ

کد تخفیف، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ کاتالوگ، چاپ کارت امتیاز، آف کارت، کارت اینترنتی، کارت اینترنت، کارت اسکاچ، کارت پاک شونده، ساخت رمز رندوم، ساخت کدهای رندوم، ساخت سریال رندوم، کارت کیو آر، ساخت کارت اپل آیدی، ساخت کارت وی پی ان، ساخت کارت vpn


چاپ کارت ویزیت دیجیتال فوری
کارت های ویزیت یا بیزینس کارت (Business Cards) یکی از پر کاربردترین محصولات چاپی هستند.
درباره کارت ویزیت چهار نکته مهم است:
1- کیفیت مقوا
2- کیفیت چاپ و برش کارت
3- قیمت کارت ویزیت
4- زمان تحویل کارت ویزیت
خوشبختانه چاپ دیجیتال این فرصت را فراهم کرده، در مواردی که افراد نیاز فوری به تعداد کمی کارت ویزیت دارند با استفاده از چاپ دیجیتال در عرض چند ساعت به خواسته خود برسند البته با قیمت و کیفیت بسیار مناسب. اگر فرصت کمی دارید و نیاز به تعداد کمی کارت ویزیت دارید از گزینه ی دیجیتال استفاده کنید.
برای کسب اطلاعات به لیست قیمت مراجعه کنید.

تبدیل اشتباهات به فرصت از نکات طلایی و کلیدی در پیشرفت کسب و کار موفق است.
اگر میخواهید در سازمان خود لذت تبدیل شکست به موفقیت را بچشید، نکات زیر میتوانند کمکتان کنند.
1- محیط امنی درست کنید. قبل از اینکه شروع به بررسی عملکرد تیمتان بکنید، لازم است محیطی را به وجود آورید که در آن افراد از اینکه در مورد شکست ها و اشتباهاتشان صحبت کنند نترسند. چرا که افراد دوست ندارند احساس شکست خوردگی و ضعف کنند. اگر این ترس از بین نرود، منجر به این میشود که به شما نیز اطلاعات درست داده نشود. پیشنهاد میشود برای ساختن این محیط امن، از افراد با تجربه تر گروه کمک بگیرید. این افراد باید در مورد اشباهات خودشان و همچنین اشتباهات دیگر قدیمی ها صادقانه و به دور از غرض ورزی صحبت کنند تا تازه واردها نیز ببینند که چطور یک بحث صادقانه میتواند به پیشرفت منجر شود و از بیان اشتباهات خود هراس نداشته باشند.
2- اطلاعات مرتبط را جمع آوری کنید. در مورد اتفاقاتی که افتاده و نتایجی که در بر داشته است چه اطلاعاتی دارید؟ هرچیزی که دارید، با دیده قضاوت به آنها نگاه نکنید. از افراد بخواهید اگر اتفاقی می افتد، چه خوب چه بد، در گوشه بنشینند و به تحلیل آن بپردازند. اگر میتوانند مشاهدات و نتایج خود را نیز یادداشت کنند.
3- نتیجه گیری کنید. حالا که اطلاعات را در اختیار دارید، سعی کنید بین آنها ارتباط برقرار کنید و نتیجه گیری کنید. نکته طلایی در این مرحله عمیق شدن برای پیدا کردن علل اصلی است. شرکت تویوتا با پروسه "پنج چرا" به بررسی مسائل میپردازد. آنها "چرایی" هر اشتباهی را پنج بار و از زوایای مختلفی بررسی میکنند تا به دلایل اصلی و ریشه ای برسند.
4- تغییرات ممکن را با تیم بررسی کنید. همه اعضای تیم را ترغیب کنید تا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند و اصلا به این توجه نکنند که چقدر نظرشان منطقی و اجرایی است.
5- دقیقا مشخص کنید قدم بعدی چیست و خود را نسبت به انجام آن متعهد کنید. ایده هایی که راحت تر قابل اجرا هستند و همزمان تاثیر زیادی دارند را انتخاب کنید. اولویت آخر را به ایده هایی بدهید که درست است تاثیر بالایی دارند، اما اجرایشان سخت تر است. سپس دقیقا مشخص کنید چه کسی چه کاری را باید تا چه مدت زمانی انجام دهد.
 6- اثرگذاری را دنبال کنید و اندازه بگیرید. تغییراتی را که داده اید بررسی کنید و ببینید ایا نتایج مورد نظر شما را بدست آورده اند یا خیر. اگر نتایجی که میخواهید را نمیبینید، تغییرات جدیدی اعمال کنید. 


وبلاگ
چگونه با مشتریان عصبانی برخورد کنیم؟
- درک کنید که زمان مشتری ارزشمند است. اگر کار مشتریان شما طول بکشد در واقع در حال از دست دادن آنها هستید. مشتریان میخواهند یا مشکلشان را زود حل کنید یا کسی را پیدا کنید که میتواند این کار را انجام دهد.

- واقعا به دنبال حل مشکل مشتریان باشید. مشتریان وقتی ببینند شما واقعا به دنبال حل مسئله انها هستید عصبانیتشان کمتر میشود و حتی بیشتر به شما احترام خواهند گذاشت.

در انتخاب رنگ ها دقت بیشتری کنید
رنگ به عنوان یکی ازنماد های بصری سازمان ها استفاده می شود. چرا که شناساندن یک رنگ و فونت خاص به مشتری ها باعث ساخت شخصیت تصویری برای سازمان می شود.
یک طراح گرافیک حرفه ای حتما رنگ خاصی را برای سازمان در نظر می گیرد که با فعالیت و مشتری های آن سازمان هم خوانی و هم آهنگی دارد. در دنیای چاپ همه ی رنگ ها از ترکیب چهار رنگ اصلی ساخته می شوند. برای بالا بردن دقت هر رنگی؛ بر اساس میزان ترکیب چهار رنگ نامیده می شود. برای مثال اگر بخواهیم در مورد رنگ نارنجی بگوییم از ترکیب دو رنگ اصلی قرمز و زرد ساخته شده است. اما نارنجی ها بر مبنای نارنجی Y100/M60 و یا نارنجی Y100/M80 شناخته می شوند. در هر دو رنگ میزان Y یا زرد ثابت است و فقط میزان رنگ مجنتا یا M متغیر است و قطعا هر یک درصد اختلاف رنگ جدیدی به وجود می آورد که شبیه رنگ قبلی هست اما با آن تفاوت دارد.
در انتخاب رنگ ها دقت بیشتری کنید. رنگ هایی که روی صفحه مانیتور می بینید بر اساس نور و سه رنگ اصلی که نور را تشکیل می دهند ساخته شده اند و کاملا با رنگ‌های چاپ افست تفاوت دارند. از ترکیب سه رنگ اصلی نور سفید پدیدار می شود اما از ترکیب یک میزان مرکب های افست مشکی پدید می آید.
پس رنگ های روی مانیتور از اساس با رنگ های چاپ شده تفاوت دارند. در ایران معمولا طراح های با تجربه چاپ های متعدد می دانند چه رنگ هایی را در پالت ترکیب کنند تا نتیجه دلخواه را بگیرند. چرا که انتخاب تصادفی رنگ ها از پالت معمولا نتیجه خوبی ندارد.

اطلاعاتی که برای ارایه مشاوره کسب و کار نیاز داریم.
قبل از هر چيزي رسالت سازماني كسب و كار خود را مشخص كنيد. مهم نيست اندازه ي سازمان شما چقدر است و يا چه ميزان در آمد داريد، اگر مي خواهيد كسب و كارتان رونق بگيرد و سازمانتان از ده به صد و هزاران نفر برسد بايد براي خود يك رسالت سازماني مشخص تعريف كنيد و به آن پايبند باشيد، كسب و كار ها هم مانند انسانها نياز به تعريف شخصيت دارند.
براي مثال رسالت سازماني شركت زر ماكارون كه در نظر مردم ماكاروني مي فروشد اين است:
شرکت صنعتی زر ماکارون در زمینه‌ی تولید و عرضه‌ی انواع محصولات فرآوری شده غلات فعالیت می‌نماید. ما معتقدیم امنیت غذایی حق تمامی انسان‌هاست. لذا همواره تلاش می‌کنیم تا با استفاده از نیروی انسانی متخصص و متعهد، تکنولوژی روز دنیا، استفاده از بهترین مواد اولیه، بسته بندی استاندارد محصولات و با تکیه بر پویایی سازمانی در کمترین زمان، غذایی با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در دسترس تمامی مصرف‌کنندگان از هر طبقه اجتماعی قرار دهیم. همچنین با توسعه دانش، رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی و بهداشتی، حفظ و توسعه نیروی انسانی شایسته، افزایش تولید و تنوع محصولات در کنار توجه به رشد پایدار در بازارهای داخلی و خارجی علاوه بر تکریم مشتریان و کارکنان، موجبات رضایت سهامداران و سایر ذینفعان سازمان را فراهم آوریم.
اهداف خود را مشخص كنيد و آن ها را با زمان بندي به اهداف كوچكتر و قابل اجرا تقسيم كنيد.
لطفا تعريف دقيقي از بازار هدف خود ارايه كنيد.
بازار هدف بايد بخش پذير و قابل اندازه گيري باشد.
بسياري از كسب و كار ها به دليل نداشتن بازار هدف مشخص، رونق نمي گيرند و يا به نابودي كشيده مي شوند.
براي مثال بازار هدف يك سازمان، افراد سيگاري ساكن در تهران است. اين بازار هدف بنا بر يك نوع عادت رفتاري مشخص از ديگر افراد جامعه جدا شده اند. همين طور از نظر جغرافيايي محدوده شهر تهران در نظر گرفته شده است. اين بازار هدف مي تواند كوچكتر و مشخص تر هم بشود. براي مثال زنان سيگاري ساكن مناطق شمالي تهران.
لطفا نيازهاي اساسي بازار هدف را با توجه به تجارت خود مشخص كنيد.
يك بازار هدف مشخص با توجه به عادت رفتاري مشترك، نياز مشترك دارند. گروه زنان سيگاري ساكن شمال تهران همه نگران زرد شدن و پوسيدن دندان هاي خود هستند پس به راحتي فروش خوب كالايي مانند خمير دندان جرمگير، مخصوص بانوان سيگاري را مي توان پيش بيني كرد.
شناخت نياز اساسي بازار هدف، شما را در رسيدن به هدف كمك بزرگي مي كند.
تهيه برنامه ماركتينگ براي رسيدن به بازار هدف و بعد از آن برنامه ريزي براي تبليغات 
اگر كسب و كار شما قديمي است و قصد گسترش داريد بهترين كار رفتن سراغ مشتري هاي قديمي است.
اگر از آن ها آرشيوي نداريد و يا نرم افزار ارتباط با مشتري نداريد آن را هر چه سريع تر تهيه كنيد. اطلاعات و سوابق هر مشتري را به طور كامل ثبت كنيد اين يكي از گنج هاي هر سازمان است.
بعد از آن راه اندازي باشگاه مشتريان مفيدترين اقدام است.
اگر سايت نداريد و يا در شبكه هاي اجتماعي حضور نداريد همين حالا هم كلي ضرر كرديد.
امروزه افراد بيشتر سوالات را از گوگل و موتورهاي جستجو مي پرسند پس بيشتر نگران حضورتان در فضاي مجازي باشيد تا دكور و تابلوي دفترتان.
بيشتر بودجه خود را به تبليغات هدفمند در فضاي مجازي اختصاص بدهيد.
براي كسب و كار خود كلمات كليدي تعريف كنيد، كلمات رقبا را بررسي كنيد و از مشتري هاي خود درباره كلمات كليدي كه جستجو كرده اند تا به شما رسيده اند را بپرسيد.
اگر در سازمان خود يك نفر را به عنوان مسئول تهيه محتوا و شبكه هاي مجازي نداريد به زودي آن فرد را استخدام كنيد. اگر كسب و كارتان كوچك است مي توانيد خودتان اين كار را انجام دهيد و يا اين كار را به افرادي بسپاريد كه زمان دارند و مبلغي ماهانه به آن ها دستمزد بدهيد.
در نهايت تلاش كنيد تا نسبت به رقباي خود متمايز باشيد و مشتري هاي شما اين احساس را داشته باشند در قبال مبلغي كه مي پردازند خدمات و يا كالاي ارزنده اي گرفته اند در اين صورت است كه مشتريان وفادار پيدا مي كنيد و آن ها به شما كمك مي كنند تا بزرگ و بزرگ تر شويد.
پيروز و موفق باشيد، پيمان نبوي


کارت تخفیف و مزایای آن

کارت تخفیف حاوی یک کد محرمانه است که به مشتـری خود پس از خرید می دهید. مشتـری در مراجعـه بعـدی بـا ارائه کارت، از تخفیفی که شما تعیین کرده اید استفـاده می‌کند. درصـد تخفیف، تعـداد و این که به چه میـزان خـرید، کـارت تخفیـف تعـلق بگیرد را شمـا تعیین می کنید. برای مثــال تعیین می کنید به ازای هر صد هـزار تومــان خـرید یک " کـارت تخفیف " 5 درصد، هدیه بدهید.
این روش دو سـر بـرد، برای شما و مشتـری شماست. در حقیقت به کسانی تخفیف می دهید که می دانید قبـلا به شما سود کافی رسانده اند و در مقابل، مشتـری با دریـافت کـارت تخفیف برای مراجعه مجدد انگیـزه خوبی دارد و ارائه این خدمات از دید مشتری ارزشمند است. حتی اگر خودش نتواند از کارت تخفیف استفـاده کند آن را به کسی می‌دهد و این یعنی معرفی شما به افراد جدید.
البته کارت تخفیف به تنهـایی قادر به افـزایش و نگهداری مشتری شما نیست، برای خریداران غیر از قیمت و کیفیت کالا موارد دیگری نیز مهم است
- خوش اخلاق باشید
- شنونده خوبی باشید
- مشاوری راستگو و متخصص باشید
مشتـری های هر فروشگاه جز سرمـایه و دارایـی های کسب و کار هستند پس برای مـراقبت از این دارایـی همه تـوان خود را به کـار بگیـرید.

چگونه کد و شماره رندوم بسازم؟


ساخت اطلاعات متغیر و شماره سریال به روش های مختلف امکان پذیر است یکی از روش ها استفاده از برنامه اکسل است که روش انجام آن به این صورت است:
Random generator = new Random();
//Generate 10 random numbers
for (int i = 1; i <= 10; i )
{
    Console.WriteLine(generator.Next());
}
اگر به روش اکسل موفق به ساخت کد رندوم نشدید با ما تماس بگیرید.
فرایند ساخت کد و شماره رندوم در شرکت افرنگ به وسیله نرم افزار اختصاصی انجام می شود. افرنگ این کار را برای شما بدون هیچ هزینه ای انجام می دهد و شماره ها را به هر فرمتی که نیاز داشته باشید در اختیارتان قرار می دهد.

چاپ اطلاعات رمز متغیر، بارکد و کیو آر

کارت یکی از ابزار تبلیغات و پیشبرد فروش است. چاپ بارکد و اطلاعات رمز متغیر بر روی کارت به همراه اسکرچ (لایه محافظ رمز) قابلیت این کارت ها را افزایش می دهد. افرنگ توانایی چاپ بارکد میله ای و کیوآر را دارد. کارت هایی مانند بن تخفیف و کارت های رمزگذاری شده در افرنگ تولید می شود. پین کد و یا رمز ابتدا بر روی کارت، توسط چاپگر بارکد چاپ می شود و در صورت لزوم روی آن ها توسط دستگاه چاپ اسکرچ پوشانده می شود. جهت سفارش چاپ کد دار و لیبل تخفیف با ما تماس بگیرید. ساخت بارکد و پین تخفیف و اطلاعات تخفیف در افرنگ به رایگان ساخته می شود. اطلاعات متغیر بنا بر نیاز شما ساخته می شود و توسط یک فایل اکسل در اختیارتان گذاشته می شود. قبل از اقدام با ما تماس بگیرید، با کمال میل مشاوره رایگان جهت چاپ کارت رمز گذاری شده به شما خواهیم داد.

خدمات افرنگ
چاپ کارت رمزدار
خدمات افرنگ
خدمات افرنگ