وبلاگ


وبلاگ

پوشش اسکرچ ( Scratch Off ) چیست؟

پوشش امنیتی اسکرچ مصارف گوناگونی دارد. در تمامی موارد استفـاده یک شمـاره امنیتی تحت عنوان پین کد (pin code) شمـاره رمز (password) و یا کد فعال سازی (activation code)، بر روی کـارت چاپ می شود که توسط لایه محــافظ و پوشاننده، تحت عنوان اسکـرچ (scratch) پوشیده می شود. عمده مصـارف کارت اسکـرچ (scratch) موارد ذیل می باشد:
1- کارت قرعه کشی
2- کارت فعال سازی جهت فعـال سازی نرم افزار خاص
3- کارت شـــارژ (کارت تلفن، کارت اینترنت، ADSL، کارت عضویت)
4- کارت تضمین و یا کنترل اصالت کالا
وبلاگ
وبلاگ

نکاتی درباره ی طراحی آرم

از ابتدا باید این تصمیم گرفته شود که آرم نوشته باشد (لوگوتایپ) مانند آرم کوکاکولا یا یک تصویر انتزاعی مانند لوگوی شرکت ا­پل و یا ترکیبی از هر دوی آن ها مانند آرم شرکت آدیداس، اگر در طراحی آرم از تصویر استفاده می کنید، حتما در کنار آن باید نام برند با فونت خاص طراحی شود، اما وقتی از ابتدا به صورت لوگوتایپ طراحی می شود نیازی به نماد تصویری خاص نیست.
- لوگو نماد بصری سازمان شماست که با دیدن آن افراد به یاد شما میافتند. پس، از طراحی آرمی مشابه آرم رقبا یا نشان های مشابه پرهیز کنید چرا که برند شما در سایه ی برند اصلی قرار می گیرد.
نکته ی بسیار مهم دیگری که در طراحی آرم باید رعایت شود این است که آرم باید ساده و زیبا باشد تا در ذهن ها بماند.
ماگر طراحی لوگو از نوع نوشته باشد، باید به راحتی قابل خواندن باشد. نام های طولانی معمولا برای آرم نوشته مناسب نیستند و نتیجه ی طراحی کار خوبی نمی شود. طراحی اولیه لوگو باید سیاه و سفید با ترام 100% انجام شود، چرا که آرم با حداقل محدودیت های چاپی هم قابل چاپ باشد. در طراحی لوگو نباید از خطوط خیلی نازک و درهم و شلوغ استفاده کرد ترجیحا خطوط باید با هم متناسب باشند.
- به طرح نهایی رنگ بدهید. برای لوگو رنگ سازمانی انتخاب کنید.
- طرح نهایی را در سه اندازه اجرا کنید. در کوچکترین اندازه (به اندازه گیری یک خودکار)، اندازه ی متوسط (سربرگ و پاکت نامه)، اندازه ی لارج فرمت (چاپ بر روی بیلبوردهای اتوبانی) در هر سه اندازه آرم باید زیبا و خوانا باشد.

قدم اول انتخاب نام تجاری (برند)
قبل از اینکه کسب و کاری را شروع کنید این نکته را با حوصله و دقت زیادی بررسی کنید(انتخاب نام مناسب برای آن فعالیت). نامی که بر روی فعالیت خود به عنوان نام برند می گذارید باید این نکات را داشته باشید:
 1. مرتبط با نوع فعالیت باشد و تداعی کننده بخشی از فعالیت های شما باشد برای مثال شرکت پخش مواد غذایی انتخاب نام هایی مانند دنا و دماوند انتخاب غلطی است. این نام ها در ذهن معانی: استواری، پابرجایی و استحکام را تداعی می کند. در عوض نام هایی مانند بادصبا، غزال نام های مناسب و بهتری هستند.
 2. نام انتخاب شده در زبان های دیگر معانی نامتعارف و معنی بدی ندهد.
 3. نام باید به راحتی خوانده و تلفظ شود نباید در ادای آن شک و شبهه ای باشد.
 4. نامی که انتخاب می کنید باید نام خاصی باشد. انتخاب نام های عام این شکل را ایجاد می کند که مشـــابه نام تجاری شما صدها و یا هزاران مجمــوعه دیگر را در بر می گیرد.
وبلاگ
وبلاگ

نکاتی که باید در طراحی کارت ویزیت رعایت کنیم:

1- کارت ویزیت وسیله ای است جهت انتقال اطلاعاتی از قبیل شماره تماس، نام و آدرس.
2- از طراحی اطلاعات و عکس های اضافی در کارت ویزیت اجتناب نمایید، کارت ویزیت ابزار تبلیغ نیست.
3- هر چه طراحی کارت ویزیت ساده تر باشد مخاطب شما آسان تر اطلاعات مورد نیازش را از روی کارت بر می دارد.
4- از درج اطلاعات خیلی ریز روی کارت ویزیت پرهیز کنید.
5- طراحی بارکد QR بر روی کارت ویزیت به اشخاص کمک می کند راحت تر اطلاعات را به موبایل خود انتقال دهند.
نکات فنی طراحی کارت ویزیت:
برای چاپ کارت ویـــزیت لمینیت مــات و براق به دلیل نوع بـــرش، فایل طرح در ابعاد 5/8 × 9 سانتیمتر و برای کارت ویـــزیت کتان، سلفون مات و براق می بایست طرح در ابعاد 4/8 × 8/5 سانتیمتر با رعــایت حداقل فاصله 0/5 سانتی متر نوشــته ها و قسمت های مهم از حاشیه، طـــــراحی شود. کیفیت تصــویر (رزولــوشــن) حداقل 300px/inch و مد کار نیز حتما CMYK باشد.
نوشته های مشکی داخل کارت حتما تک رنگ (C:0 M:0 Y:0 K:100) همراه با حالت multiply انتخاب نمایید بــصورتی که چنانچه کانال مشکی خود را خاموش می کنید، نتوانید هیچ نوشته مشکی را ببینید و همچنان زیر تمام نوشته ها پر باشد (سفید نباشد).
ترجیحــا از به کار بردن طرح تمپــلات در کارت های کتان به علت نوع مقوای آن خـــودداری نمایید زیرا احتمــال برفکی شدن زمینه بسیار زیاد می باشد.
وبلاگ
وبلاگ


لیبل اسکرچ

لیبل اسکرچ ابزاری است جهت پوشاندن رمز یا کد. این رمز تا زمانی که مشتری آن را مخدوش نماید و کد آن را بخواند، باید توسط لیبل اسکرچ محفوظ بماند.
لیبل اسکرچ بر روی کاغذ پشت چسب دار چاپ می شود. عمده مصرف لیبل اسکرچ دار بر روی بسته بندی محصولات است، جهت قرعه کشی، و یا تضمین اصالت کالا.
لیبل اسکرچ می تواند در طرح ها و اندازه های مختلف چاپ شود. کوچکترین اندازه لیبل اسکرچ ابعاد 1/5 * 3 سانتیمتر می باشد.
لیبل اسکرچ قابلیت چاپ بر روی انواع کارت مقوایی، کارت با روکش سلفون براق و کارت لمینیت را دارد.
وبلاگ
وبلاگ

طراحی سربرگ و اوراق اداری

ست اوراق اداری شامل سربرگ، پاکت نامه و کاغذ یادداشت و کارت ویزیت باید با هم هماهنگ باشند و از رنگ سازمانی در طراحی آنها استفاده شود.
کاغذ مناسب برای سربرگ و پاکت نامه کاغذهای تحریر 80 گرم الی 120 گرم می باشند. اطلاعات ضروری بر روی سربرگ، آرم، شماره تماس و آدرس می باشد.
در نظر داشته باشید سربرگ باید بعد از فاکس شدن خوانا باشد. در زمینه ی سربرگ نباید از طرح هایی با ترام 5% استفاده کرد چرا که نامه پس از فاکس سیاه و سفید دیده می شود و آرم زمینه و نوشته ها با هم یکی دیده می شوند. و یا خیلی کوچک طراحی نکنید. اندازه ی مناسب برای آرم روی سربرگ ابعاد 2*3  سانتی متر می باشد. از درج شعار تبلیغاتی، عکس محصولات بر روی سربرگ و پاکت نامه خودداری کنید. سربرگ و پاکت نامه ابزار تبلیغاتی نیستند.
وبلاگ
وبلاگ
اندازه های استاندارد کاغذ و مقوا
براساس استاندارد جهانی، دستگاه های چاپ بر اساس تقسیم بندی مبتنی بر اندازه، دسته بندی می شوند و واحد اندازه گیری آن را ورق می گویند. حداکثر اندازه یک ورق 35*50 است و به ماشین چاپی که بتواند این اندازه را قبول کند ماشین یک ورقی می گویند. اندازه های دیگر بر اساس جدول روبرو تعریف شده اند و دانستن آن بسیار اهمیت دارد.
لازم به ذکر است که تقریبا تمام ماشین های چاپ در ایران موجود می باشد ولی اندازه 6 و 6/5 ورقی و بالاتر با تعداد بسیار محدودی در ایران یافت می شود.
وبلاگ
وبلاگ
اندازه های متداول در ایران عبارتند از:

90*60، 100*70، 120*80، 51*70 (چسب دار) و اندازه های کوچک تر از اندازه های بزرگ تر به دست می آیند. بـرش انواع کاغذ و مقوا از یک استـــــاندارد بسیار ساده پیروی می کند و برای حداقل پرت در نظـر گرفته می‌شود که نمونه ای از آن در سمت راست نمایش داده می‌شود.
وبلاگ


اندازه های دیگری هم وجود دارد که براساس استـــــاندارد جهانی برای برش کاغذ به کار می رود و بیشتر برای رسیدن به اندازه A4 است که سری A نیز گفته می شود.
در ســـری A کاغذ از طرف طول نصف می شود با این تفـــاوت که انـــدازه اصلی کاغذ  118/9* 84/1 سانتی متر است و A0 گفت می شود.
وبلاگ
وبلاگ
کناره چیست؟
کناره قسمتی از کاغذ یا مقوا است که (به هر دلیل) در یک پروژه مورد استفاده قرار نگرفته ولی می توان از آن در سایر کارهای چاپی استفاده کرد. برای مثال همانطوری که در شکل ملاحظه می شود بـرش ما از 120 * 80، یک اندازه 38 * 34 است که در این بـــرش به اندازه 18 * 80 سانتی متر کناره تولید می شود.
در تیراژهای پایین شاید این کناره خیلی مورد توجه نباشد ولی در تیراژهای بالا همین کناره گاه از نظر مقدار بسیار قابل توجه است.

وبلاگ
رنگ در طراحی و چاپ
رنگ مشکی
گاهی طراح می خواهد سطح برجسته ای از کار خود را مشکی کند. این کار را با انتخاب رنگ مشکی از پــالت رنگ انجــام می دهد، اما کار چـــاپ شده به آن اندازه مشکی نیست که او می خـواهد، به عبارت دیگر بور دیده می شود. برای این منظور بهتر است با آگـــــاهی تمام سطح موردنظر ترکیبی از چهاررنگ CMYK در نظر بگیرد.
مثـلاً C=70, M=50, Y=25, K=100 در این حالت کار نهایی احتمـــــالا همان مشکی مورد نظر خواهد بود. البته چنانچه ترکیب رنگ CMYK را هر کدام 100 بگیرید کار مشــکی تر خواهد شد اما این عمل مشـــکلات دیگری به همــــراه خواهد داشت مثلا اینکه به دلیل مصــــــرف مرکب زیاد کاغذ پشت بزند یعنی در اثر روی هم قرار گرفتن پشت کاغذهای رویی رنگ بگیرد، از طرفی دیگر اگر کیفیت کاغذ مطلوب نباشد رنگ سیـــــاه از طرف دیگر دیده می شود و این کار در مواردی که طرح دورو است مشکل ایجاد خواهد کرد بنابراین در این خصوص بایستی دقت شود و ترکیب مناسب و کافی که بستگی به کاغذ مورد نظر دارد ایجاد کرد.
رنگ های دیگر
وقتـــی که در طرح خود از رنگ استفاده می کنید به درصدهای CMYK آن دقت کنید ترامهای کمتر از 8% در بسیاری از موارد تغییر چندانی در رنـگ نهایی شما ایجاد نخواهد کرد اما ممکن است به طرح شما آسیب وارد کند. گاهی می توانید با حذف دو رنگ CMYK درصد رنگ دیگر را اضافه کنید و همان رنگ نهایی را به دست آورید مثلا در طرح خود از رنگی استفاده کرده اید که درصدهای آن به این قرار است: C=5, M=60, Y=5, K=20 در این حالت شاید بهتر باشد سایان را صفر بگیرید و کمی به تــــرام مشکی بیافزایید مثلا C=0, M=60, Y=5, K=22 در این حالت کار شما دقت بیشتری خواهد داشت توجه به این مساله در رنگ آمیزی فونت بسیار حائز اهمیت است.
وبلاگ
وبلاگ
وکتور و رستر ( vector & raster ) چیست؟
نرم افزار های گرافیکی به دو دسته تقسیم می شوند:
Vector: گروه اول نرم افزار های وکتور “ Vector ” هستند.
مهم ترین وکتورها شامل برنامه ی Illustrator از سری برنامه های Adobe، برنامه ی Corel Draw و زیر مجموعه هایش اهمیت خاصی را در طراحی با روش برداری دارا هستند.
در روش وکتور یا برداری هر شیء در نرم افزار به صورت خطی طراحی می شود. هر خط در این برنامه از یک نقطه آغاز، و دقیقاً روی همین نقطه پایان می یابد. این خط یک شی بسته محسوب می شود و قابل رنگ آمیزی است. اما در روش دیگر، نقطه ی آغازین از یک گوشه آغاز می شود و در نهایت در نقطه ی دیگری پایان می یابد.
این شی قابل رنگ آمیزی نیست. در هر دو صورت به هر دوی آن ها نسبت خط یا بردار داده می شود.
برنامه های برداری چند خصوصیت ممتاز و منحصر به فرد دارند. از جمله:
-    تصاویری که در این نرم افزار ها تولید شده اند، هنگام بزرگنمایی هرگز دچار افت کیفیت نخواهند شد.
-    این برنامه ها هنگام صفحه آرایی کاربرد بیشتری دارند.
-   وکتور ها به سبب ابزار های مهندسی، خط کش مخصوص، خطوط راهنمای ویژه و سایر ابزار های اندازه گیری دقیق تر عمل می کنند.
-    کاربرد بیشتری برای نقاشی دیجیتالی و همچنین تنوع در رنگ آمیزی در اختیار کاربر قرار می دهد.
از معروفترین پسوند های وکتورCDR  برنامه ی کرل و IL برنامه ی Illustrator است.
Raster: پیکسل ها ” Pixel ” کوچک ترین واحد سازنده ی یک تصویر هستند. پیکسل های مربعی شکل، زمانی به وضوح قابل رویت هستند که بعد از باز کردن یک تصویر در محیط فتوشاپ یا هر برنامه ی Rasterدیگر، روی قسمتی از تصویر زوم کنیم. در این صورت با پیکسل ها یا همان مربع های رنگی مواجه می شویم که در حقیقت سازنده ی تصویر ما هستند.
به برنامه هایی که تصاویر را به صورت پیکسلی بازسازی کنند، Raster  می گویند.
Resolution یا درجه ی وضوح در این گونه برنامه ها بسیار حائز اهمیت است؛ ولی در برنامه های وکتور بی معناست.
اهمیت درجه ی وضوح در برنامه های Raster به این علت است که تصویر در هنگام بزرگنمایی کیفیت خود را از دست می دهد.
فتوشاپ از جمله ی نرم افزار های Raster ساخته ی شرکت Adobe است.
فتوشاپ در تصویر سازی، افکت گذاری، ویرایش تصویر و صفحه آرایی دارای اهمیت ویژه است.
از جمله ی مهمترین پسوند های Raster می توان به PSD فرمت برنامه ی فتوشاپ، JPG، GIF، Tiff و BMP اشاره کرد.
در انتها لازم به ذکر است هیچ یک از گونه های برنامه های Raster و یا Vector نسبت به دیگری برتری ندارند؛ و به عبارتی دیگر این دو نوع برنامه برای هم یک مکمل محسوب می شوند.

وبلاگ
مارک = نماد = علامت = LOGO
هر ترکیبی از واژه ها، علامات، سمبل ها، رنگ ها و طرح ها که باعث می شود مصرف کننده بین کالاهای مشابه تفاوت و تمایز قائل شود مارک نامیده می شود.
نام تجاری یا براند نام و نمادی است که :
 1. با هدف استقرار در بازار، فروش بیشتر و سهم بازار بالاتر بکار گرفته می شود.
 2. نه فقط در صدد ایجاد ارزش برای مشتریان بلکه در تعقیب ایجاد ارزش برای همه افراد ذینفع است.
 3. دامنه گسترده ای از فعالیت ها، شئون و ویژگی های کالا یا بنگاه اقتصادی را در بر می گیرد.
 4. هویت و شخصیت سازمان و کالاست.
تعریف مارک MARK : هر گونه نام، اصطلاح، نشـان، طرح، صدا، شکل رنگ یا ترکیبی از موارد فوق که برای شناسایی و تمایـز بین کالاها و خدمـات یک فروشنده یا تولید کننده با دیگران مورد استفاده قرار گیرد MARK نام دارد.
تعریف برند BRAND : به معنی یک نام، علامت، نشانه، یا ترکیبی از آنهاست به گونه ای که کالاها و یا خدمات فروشنده یا بنگاه اقتصــادی معینی را از رقبا متمایز کند.
نام تجاری می‌تواند القا کننده مفاهیم زیر باشد :
 1. ویژگی‌های کالا یا خدمت (ساخت عالی، قیمت بالا، عملکرد خوب، ...)
 2. مزایـا (دوام، سبکی، سنگینی، سرعت و ...)
 3. فواید (ایمنی، شهرت، اعتبار و ...)
 4. فرهنگ (فرهنگ کشوریا شخص سازنده)
 5. شخصیت (تجسم شخصیت سـازنده یا تـولید کننده)
 6. استفـاده کننده (کلاس اجتمـاعی و جایگـاه استفاده کننده)
فرهنگ CULTURE
نام تجاری می‌تواند بیان کننده فرهنگ خاصی باشد. مانند نام مرسدس که بیان کننده فرهنگ پشت کار و دقت آلمانی است یا نام قالی ایرانی که مبین ظرافت و زیبا شناختی هنرمندان ایران است.
شخصیت یا هویت ENTITY/CHARACTERISTIC
نام تجاری می تواند شخصیت خاصی را در ذهن مجسم کند. مثلا پورشه، لامبورگینی، فراری شخصیت های ورزشی و RACING را در ذهن مجسم می کنند یا کارتیه و سلین که پیروان مد را تداعی می کنند.

چگونگی حمایت از براند

 1. تبلیغات یادآور در دوره بلوغ
 2. سرمایه گذاری در R&D برای بازسازی، بهسازی و نوسازی
 3. ارائه خدمات همراه کالا و خدمات پس از فروش
 4. تلاش جهت بهبود و تکامل عملکرد
 5. توزیع وسیع و در دسترس قرار دادن محصول
 6. تبلیغات آگاه کننده در دوره معرفی
 7. عملیات P.R. و ایجاد ذهنیت مثبت نسبت به محصول
خلق براند بجای ساخت کالا
 بسیاری از شرکت ها بجای تولید کالا، فقط براندهایی را خلق و حمایت می کنند. SONY,TOYOTA,SAMSUNG براندهایی هستند که با خلاقیت مدیران ژاپنی و کره ای آن بنگاه ها خلق شده اند ولی تولیدکنندگان مالزیایی یا چینی یا فیلیپینی آنها را می سازند.
چگونگی مراقبت از نام تجاری
 1. تقویت R&D و سرمایه گذاری در آن
 2. تبلیغات ماهرانه و موثر و هدفمند (کششی)
 3. ارائه خدمات بهتر و بیشتر به واسطه ها و مشتریان
ویژگیهای مطلوب هر نام تجاری
 1. بیانگر کیفیت و امتیاز محصولات باشد.
 2. به آسانی تلفظ شود.
 3. کوتاه، تک سیلابی یا دو سیلابی باشد.
 4. نسبت به سایر نام ها متفاوت باشد.
 5. در ترجمه به زبان های دیگر آسان و با معنی و یا عاری از معانی نامناسب باشد.
 6. قابل ثبت، دارای اجازه چاپ و قابل اطلاع رسانی عمومی باشد.
بایدهـای نـام تجـاری
 1. کوتاه باشد.
 2. ساده باشد.
 3. به راحتی قابل تلفظ و بیان باشد.
 4. بتوان آن را به خاطر سپرد.
 5. فقط به یک طریق قابل تلفظ باشد.
 6. منفی و ناهنجار نباشد.
 7. ضد ارزش ایجاد نکند.
 8. قابل معرفی در رسانه ها باشد.
 9. قابل چاپ بر روی بسته باشد.
 10. با شرایط جاری هماهنگ باشد.
 11. بتوان از LOGO یا علامت تجاری ساخت.
 12. از واژه های دیگر متمایز باشد.
 13. سودمندی فراورده را بیان کند.
 14. در زبان های دیگر معنی بدی نداشته باشد.
 15. کیفیت فراورده را بیان کند.
دلایل لزوم نام گذاری و طراحی LOGO و ایجاد یک BARAND
 1. معرفی محصول و بنگاه و ایجاد تمایز
 2. تسهیل در فروش مجدد و ایجاد تقاضای دوباره
 3. افزایش شانس موفقیت در تبلیغات
 4. ثبات فروش و وفاداری مشتری
 5. قیمت گذاری موفق تر
 6. تامین منافع کانال های توزیع
 7. ایجاد اعتقاد و اعتماد در مصرف کننده
 8. پذیرش مسئولیت اجتماعی
 9. قبول شکایات و مرجوعی ها
 10. تضمین تداوم کیفیت
 11. ایجاد مانع برای ورود رقبای جدید
 12. معرفی در بازارهای دور و ناشناخته
مزایای استفاده از مارک یا LOGO
 1. تسهیل در فروش مجدد
 2. شناخت محصول
 3. ایجاد تمایز
 4. ایجاد وفاداری در مشتری
 5. زمینه ساز موفقیت محصولات جدید
 6. ایجاد شهرت
 7. امکان تثبیت یا افزایش قیمت
 8. اعتماد به فروشگاه با تابلوی همان LOGO
 9. رضایت و کیفیت
 10. ترجیح مارک
ضوابط کلاسیک طراحی لوگو
 1. ارتباط با انواع مواد اولیه
 2. ارتباط با مراحل تولید
 3. ارتباط با طبیعت و صنعت
 4. ارتباط با ماهیت و عملکرد
 5. پارتباط با انتظارات مصرف کننده
 6. ارتباط با سمبل ها و نشانه ها
فاکتورهای تبدیل نام شرکت به اسطوره
 1. احترام گذاشتن مشتری به شرکت و محصول
 2. تحسین و اعجاب نسبت به کیفیت
 3. رضایت از خدمات
 4. دوام و عمر محصول
 5. فواید استثنائی
 6. فن آوریهای خاص و وِیژه
 7. تامین منافع مشتری
 8. تبلیغات مؤثر
 9. عبور از بحران ها و موانع

چگونه از کارت های تضمین اصالت کالا استفاده کنیم؟
متقلبین و جاعلین همیشه به دنبال کالاهایی پرفروش هستند. آن ها با استفاده از خوش نامی یک برند معروف، کالاهای بی کیفیت و تقلبی را تهیه و تولید می کنند و به نام آن برند معروف با همان شکل و بسته بندی به فروش می رسانند. اغلب برای مشتری ها و فروشندگان تشخیص این کالاهای تقلبی از اصل آن دشوار است.
یکی از روش های شناسایی کالاهای اصلی، استفاده از لیبل و یا کارت های تضمین اصالت کالاست. رشد تکنولوژی و فن آوری اطلاعات زیر ساخت های این روش های نوین را فراهم کرده اند. هم چنین نرم افزارهای مختلف به کمک آمده اند تا بتوانیم از روش های نوین تری نسبت به روش های قدیمی، هم چون چاپ هولوگرام استفاده کنیم.
در روش چاپ کارت و یا لیبل تضمین اصالت کالا. هر کالا دارای یک کارت و لیبل مخصوص خود است. کارت های اصالت، دارای این مشخصات هستند:
 1. چاپ طرح اختصاصی
 2. رمز و یا پین کد متغیر
 3. شماره سریال
 4. لایه ی اسکرچ بر روی رمز (رندوم)
 5. شماره پیامک
حال این کارت های تضمین اصالت کالا چگونه کار جاعلان و متقلبین را دشوار می کنند. مصرف کننده ی نهایی پس از خرید کالا اسکرچ روی کارت را خراش می دهد و رمز آن کارت تضمین اصالت را به شماره مخصوص پیامک که بر روی کارت درج شده ارسال می کند. رمز کارت به سامانه ارسال شده و در صورت صحت و درستی آن به مصرف کننده پاسخ پیامکی مبنی بر اصالت کالا ارسال می شود. در صورتی که کالا جعلی باشد پاسخی مبتنی بر خطا بودن کد به مصرف کننده اراسل می شود و مصرف کننده می تواند این مسأله را به فروشنده ی آن کالا اطلاع دهد.
جاعلین گاهی اقدام به چاپ کارت اصالت هم می کنند. برای آن که کالای جعلی آنان واقعی و اصل به نظر برسد. اما هیچ گاه از رمز کارت های چاپ شده توسط شرکت اصلی بر روی کارت تضمین اصالت خبر ندارند. پس بنابراین قادر نخواهند بود کالای خود را به جای کالای اصلی تبلیغ و به فروش برسانند.
بسیاری از کالاهای پر مصرف که توسط تولید کنندگان داخلی تولید و توزیع می شود می توانند از این روش استفاده کنند برای مثال تولید کنندگان لوازم یدکی خودرو از عمده ترین مصرف کنندگان این کارت ها هستند.
اگر در مورد این مقاله و روش های طراحی و تولید کارت ها سوالی دارید با شماره 33904907 و یا ایمیل afrang_co@yahoo.com جهت مشاوره با افرنگ تماس بگیرید.


چگونه کارت های هدیه می تواند به کسب و کار شما کمک کند
رقابت بر سر جذب و نگهداری مشتری به پیچیده تر شدن و گسترش روش های بازاریابی و فروش و در نتیجه ابداع روش ها و ابزارهای نوین منجر شده است.
کسب و کارهای در حال رشد و توسعه از تکنیک های نوین و خلاقانه تر تبلیغاتی کمک می گیرند تا فاصله ی خود را با رقبا بیشتر کنند.
یکی از این روش های تبلیغاتی خلاقانه و نوین استفاده از کارت هاست.
کارت های هدیه، کارت تخفیف(با اطلاعات ثابت):
در این روش کارت هایی با درصد تخفیف ثابت طراحی و چاپ می کنیم. این کارت های تخفیف را در بین مشتری های خود توزیع می کنیم. مشتری های شما در تخفیف بعدی می توانند با ارائه آن کارت ها از درصد تخفیف چاپ شده بر روی کارت هدیه خود استفاده کنند و یا می توانند آن کارت ها را به دوستان خود هدیه کنند تا آن ها از آن کارت استفاده کنند.
از معایب این نوع کارت با درصد تخفیف ثابت و بدون اطلاعات این است که در فروشگاه های مجازی (خرید اینترنتی)قابل استفاده نیستند.
کارت های هدیه، کارت تخفیف (با اطلاعات متغیر):
در این روش کارت هایی با اطلاعات متغیر (پین کد) و سریال نامبر، طراحی و چاپ می کنیم. بر روی هر کارت یک شماره 8 رقمی خاص آن کارت چاپ می شود و برای جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات کارت بر روی پین کد یک لایه ی محافظتی چاپ می شود که مشتری شما پس از دریافت کارت به راحتی لایه ی محافظ رمز کارت را پاک کرده و اطلاعات کارت را به شما می دهد و یا آن را هنگام خرید اینترنتی درون سامانه وارد می کند و از تخفیف پیش بینی شده توسط شما استفاده می کند.
رمز هر کارت می تواند یک بار مصرف باشد و یا دوره ی مصرف برای آن تعیین کنید. از محاسن این کارت ها این است که مجموعه های مختلف می توانند با توافقی که با یکدیگر دارند این کارت های هدیه را مابین خود معتبر بدانند.
مشتری پس از خرید خود یک کارت تخفیف دریافت می کند، این کارت در خرید بعدی او در همان فروشگاه و یا فروشگاه هایی که شریک تجاری آن فروشگاه هستند، قابل استفاده است. این توافق همکاری بین مجموعه هایی که خدمات مکمل دارند روش بسیار هوشمندانه ای است در جهت هم افزایی و معرفی برند همکاران به مشتری ها. برای مثال کسی که چای می خرد به احتمال زیاد نیاز به قند دارد. قند فروش هم می تواند کارت های تخفیف خود را چاپ کند و در اختیار چای فروش بگذارد تا به مشتری های خود بدهد.
مجموعه ها می توانند بودجه تبلیغاتی خود را به جای این که تبلیغ کور کنند، به راحتی در قالب این نوع کارت های تخفیف به مشتریان بالقوه هدیه کنند.
از پیامدهای دیگر کارت های هدیه این است که مشتری پس از دریافت آن با وعده ی تخفیف در خرید بعدی را دارد. این به نوعی برای او حسن رضایت و در نتیجه حسن وفاداری به آن فروشگاه و یا برند را به همراه دارد.
در فرایند فروش مشتری خرید اول را از یک فروشگاه و یا برند ناشناس ممکن است اتفاقی انجام دهد. اما برای خرید و یا مراجعه ی بعدی خود دنبال دلیل است. کارت های تخفیف و یا هدیه می توانند دلیل خوبی برای آن ها باشند.
اگر در مورد این مقاله و یا روش های استفاده از کارت های رمزدار و اسکرچ کارت ها سوالی دارید با شماره 33904907 و یا ایمیل afrang_co@yahoo.com جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید.

خدمات افرنگ
چاپ کارت رمزدار
خدمات افرنگ
خدمات افرنگ